شرایط و نحوه ثبت نام پلاک های مسکونی

بأسمه تعالي حضور ارجمند همکاران محترم ( وکلا، کارآموزان و کارمندان) کانون وکلای دادگستری استان بوشهر با ابلاغ سلام و احترام ؛ 🔸موضوع : زمین ساختمان کانون و نحوه و شرایط ...
کد مطلب : 796
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۹

بأسمه تعالي
حضور ارجمند همکاران محترم ( وکلا، کارآموزان و کارمندان) کانون وکلای دادگستری استان بوشهر
با ابلاغ سلام و احترام ؛
🔸موضوع : زمین ساختمان کانون و نحوه و شرایط اعلام ثبت نام پلاک های مسکونی برای همکاران
همان طوری که در گذشته اعلام شده ، پیرو پیگیری های مکرر در خصوص موضوع، مراتب ذیل را به استحضار می رساند:
به نمایندگی از کانون و جامعه وکالت استان همواره دو موضوع با هم طی سال های اخیر، در دستور کار برای پیگیری قرار داشته ، موضوع اول اینکه ؛ قطعه زمین با موقعیت و مساحت مناسب ( حداقل پنج هزار متر مربع) از مجاری اداری و قانونی در زمان اجرا و اعمال مقررات شهرداری در بحث تفکیک و با کاربری آموزشی و خدماتی (با قیمت و بهای مناسب) برای ساختمان کانون واگذار شود. و موضوع دوم پیوسته تلاش گردید زمانیکه اراضی واقع در شهر بوشهر ساماندهی می شود ، تعدادی از پلاک های مسکونی برای جامعه وکالت نیز مدنظر باشد.
۱- مطابق با مکاتبات سابق با مسئولین مربوطه، زمینی با معیار های مذکور حداقل از حیث كفايت مساحت برای ساختمان کانون در نظر گرفته شد و اعلام گردید. ولی پس از بازدید و بررسی تصمیم گیری شد ضمن حفظ این زمین در موقعیت پیشنهادی ، کوشش و پیگیری شود تا زمین دیگری و در موقعیت مناسب تری (با توجه به مرکز شهر) واگذار گردد. نا گفته نماند که کانون ریالی بابت زمین ساختمان کانون به اشخاص اعم از حقیقی ، حقوقی و غیره ( تا به الان) پرداخت نکرده است.
۲- با توجه به مکاتبات گذشته و تنظیم مبایعه نامه ( بی آنکه واجد بار مالي براي كانون باشد) و پیرو پیگیری های اخیر ، در بحث ساماندهی اراضی واقع در شهر بوشهر به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در قالب مزایده عمومی ، شرکت ایلیا و آرام به شناسه ملی ۱۰۵۳۰۱۰۸۴۴۵۷ برنده شده است، پس از آخرین مکاتبه با امیر فرماندهی محترم پایگاه دریایی استان بوشهر به شماره نامه ۲۳۴۶ مورخ ۹۷/۱۰/۱۱ و رایزنی در شهرداری و با جلب نظر شرکت یاد شده موافقت شده یک قطعه زمین با معیارهای پیش گفته در موقعیت جدید برای ساختمان کانون بوشهر واگذار گردد . ( نقشه اراضی به پیوست قابل ملاحظه است)
۳-همچنین تفاهم گردید ، تعدادی از پلاک های مسکونی در اراضی مذکور برای جامعه وکالت در نظر گرفته شود . همکاران محترم می توانند پس از مطالعه و بررسی لازم در صورت تمایل برابر شرح تفاهم نامه در خصوص ثبت نام (با مراجعه به مدیر داخلی کانون )اقدام فرمایند.
۳-۱- ادامه پیگیری اداری و غیره راجع به تغییر کاربری و تفکیک تا تحویل ملک خریداری شده از تعهدات شرکت است و کانون یا هیئت رئیسه یا هیئت مدیره مسئولیتی در این زمینه بر عهده ندارند.
۳-۲-مسئولیت کانون محدود به مدیریت امور ثبت نام و معرفی افراد به شرکت است. با این توضیح که آورده اولیه متقاضیان واجد شرایط برابر مفاد تفاهم نامه در حساب بانکی مشترک ( فاقد سود) چهار نفر از اعضا هیئت مدیره ( که صرفاً با امضا مشترک هر چهار عضو قابل برداشت خواهد بود ) پرداخت و تا فرصت نهایی یعنی تاریخ ۹۸/۴/۱۸ آورده متقاضیان به حساب بانکی دو‌ نفر از مسئولین پایگاه دریایی بوشهر منتقل می گردد و وظیفه کانون خاتمه می یابد.
به این دلیل ، وجوه متقاضیان واجد شرایط بنام دو نفر از مسئولین پایگاه دریایی پرداخت می گردد که معرفی همکار محترم برای ثبت نام در روند دولتی و اداری باشد. مضافاً که شرکت مزبور با ارتش جمهوری اسلامی در سراسر کشور ( پایگاه هوایی و پایگاه دریایی) قرارداد قانونی منعقد و بخش قابل توجه ای از پلاک های مسکونی به پرسنل نهادهای مذکور ( ارتش جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور ) واگذار می نماید.
عبدالصمد دولاح
رئیس کانون وکلای دادگستری استان بوشهر

 

 

 

 

 

 

دسترسی آسان