امروز شنبه 27 مرداد 1397
  تماس با ما پست الکترونیک معرفی استان بوشهر جستجوی وکیل گالری تصاویر اطلاعیه های کانون صفحه اصلی

گزارش رونمایی از سند راهبردی کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه
گزارش رونمایی از سند راهبردی کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه

در پی دعوت کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه  از کلیه مسئولین روابط عمومی کانون های وکلای دادگستری ایران جهت شرکت در نشست رونمائی از برنامه ی  راهبردی کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه ، مسئول روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان بوشهر جناب  آقای رسول سعادت نیا در این  نشست شرکت نمودند.

برای  مشاهد گزارش تصویری این نشست دراینجا کلیک نمایئد.

برابر گزارش ارائه شده بر سامانه کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه ، در این جلسه با دعوت ازآقای دکتر شکری خانقاه استاد ارتباطات و بهمن کشاورز، ریاست اسکودا  و با حضور روابط عمومی تمامی کانون های وکلای دادگستری سراسر ایران و  روابط عمومی اکثر نهاد های دولتی و غیر دولتی استان کرمانشاه اولین سند ارتباطی راهبردی روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمانشاه  رونمایی گردید.

در ابتدای همایش بابک عزیزی ریاست کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه ضمن عرض خیر مقدم به کلیه مهمانان و حضار عنوان داشت یکی از مهمترین نقش های روابط عمومی در عصر ارتباطات برداشتن حجاب و پرده بین افراد جامعه و سازمان ها بعنوان پل ارتباطی است که سبب می شود تصويری واقعی از سازمان متبوع خویش را به افکار عمومي ارائه نماید. وی در ادامه بیان داشت کانون های وکلا نیز با توجه به نقش مهم روابط عمومی و در راستای ارتقاء جایگاه و شأن کانون های وکلا و وکیل دادگستری در درون خود کمیسیونی بعنوان کمیسیون روابط عمومی تشکیل داده اند؛ اما با وجود اهتمام به این امر و برگزاری همایش های  متعدد جهت بررسی نقش روابط عمومی تا کنون بشکل اصولی و نظام مند به این امر پرداخته نشده است و این در حالیست که بنظر می رسد که روابط عمومی کانون های وکلا نتوانسته اند آنچنان که بايسته است جایگاه و شأن وکیل را به مخاطبین خود یعنی جامعه و دولت معرفی نماید.

ریاست کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه در ادامه خاطر نشان ساخت که روابط عمومی کانون های وکلای دادگستری در این برهه از زمان، که متأسفانه توسط رسانه های عمومی و اشخاص رسمی و غیر رسمی به انواع مختلف مورد هجمه قرار دارد  و وکلای دادگستری را به گونه ای غیره واقعی جلوه می دهد، نقش ویژه و پراهمتی را ایفا می کنند.

وی در خاتمه اظهار داشت کانون وکلای دادگستری کرمانشاه با توجه به اهمیت تنظیم روابط حرفه ای وکلاء با جامعه و نهادهای حکومتی و اعتبار یافتن بیش از پیش جامعه وکالت و با اعتقاد بر اینکه با تنظیم سند راهبردی و بکار گیری اصول آن موجبات تحول و تقویت جایگاه و شأن وکیل دادگستری و کانون های وکلا را فراهم خواهد نمود، مبادرت به تنظیم سند راهبردی ارتباطی و برگزاری همایش حاضر نموده و امید دارد که این اقدام قدمی هرچند کوچک جهت رسیدن به این اهداف باشد.

سپس کشاورز رئیس  اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران  با عنوان "باید تصویر روشن از کانون های وکلا ارائه کنیم" سخنان خود را آغاز نمود

رییس اسکودا با استناد به تعاریف علمی روابط عمومی گفت: روابط عمومی کارکرد های متعددی دارد که یکی از آن ها طبقه بندی انبوه اطلاعات مبادله شده مرتبط با امور صنفی و حقوقی کانون ها و وکالت و اولویت بندی آن هاست. بهمن کشاورز با تاکید بر اهمیت بسیار بالای روابط عمومی بویژه در کانون های وکلا بازگویی واقعیت ها و شفاف سازی را از وظایف روابط عمومی دانست و افزود: ارتباطات کانون ها و کار حرفه ای وکلا با  قوای مقننه درباره قانونگذاری و اصلاح قوانین، با قوه مجریه در ارائه مشاوره و وکالت ارکان، سازمان ها وشرکت ها و موسسه های دولتی از یک سو و گستره رابطه با قوه قضاییه ایجاب می کند هم چارچوب و چگونگی این ارتباطات بیان شود و هم مبنا و الزامات آن از سوی روابط عمومی ها به آگاهی همه برسد. رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران با یادآوری تخصصی بودن روابط عمومی و لزوم آموزش همکاران این بخش از کانون ها، بر پشتیبانی و توسعه روابط عمومی تاکید کرد و گفت: باید درباره ارتباط کانون ها و وکلا با شهروندان به واسطه پذیرش و دفاع از پرونده های معاضدتی و تسخیری _ که رایگان است_ اطلاع رسانی شود تا همه بدانند چنین خدماتی از سوی کانون ها ارائه می شود. کشاورز یکی دیگر از کارکردهای روابط عمومی را  تجزیه و تحلیل رویدادها و وضعیت وکلا و کانون ها نزد افکار عمومی توصیف و با تاکید بر ضرورت نگرش سنجی برای بهسازی فرایندها در کانون ها تصریح کرد: روابط عمومی با تبلیغات متفاوت است و باید درباره کارکرد بلندمدت و دائمی آن با لحاظ منافع سازمانی، تمایز قائل شد. زیرا در تبلیغات اولویت با جلب منفعت و دفع ضرر است اما روابط عمومی لزوما" چنین دستاوردی ندارد. رییس اسکودا روابط عمومی را دربردارنده ارتباط چند سویه و تعاملی با مخاطبان خواند و با بایسته دانستن ارتباط با رسانه ها گفت: با وجود اهمیت تمام رسانه های همگانی،تصویری، صوتی و نوشتاری، بر پایه واقعیت های کنونی و پیشینه، رسانه های صوتی و تصویری گزارش و بازتاب درست و واقع بینانه از کانون های وکلا و حرفه وکالت نشان نمی دهند.  کشاورز روابط عمومی کانون ها را به ایجاد و پایدارسازی رابطه با رسانه های نوشتاری فراخواند و خواستار تقسیم کار همکاران روابط عمومی برای بهبود کارکرد و عملکرد آن ها در کانون های متبوعشان شد

در ادامه همایش دکتر حمید شکری استاد و پژوهشگر رسانه: چنین بیان داشت روابط عمومی ها نهاد فردا و پیشتاز تحولات هستند. ارزش های شوق آفرینی، امید آفرینی، صداقت آفرینی و شادی آفرینی را از کارکردهای رسانه بیان کرد و گفت: باید مهارت های ارتباطی در سه سطح میان فردی، گروهی و اجتماعی آموخته شود. دکتر شکری ارائه اطلاعات را بخش کوچکی از روابط عمومی توصیف کرد و یکی از چالش های بزرگ کانون های وکلا را ارتباط با رسانه های انبوه دانست.

وی خوش بینی و واقع بینی را از الزامات ارتباط درست بیان کرد و افزود: ارتباط از خودمان آغاز می شود. پس باید برای ایجاد و بهبود روابط    مهارت های کلامی و غیرکلامی را بیاموزیم و از آن در روابط عمومی حرفه ای بهره ببریم. دکتر شکری بهمن کشاورز رییس اسکودا را استاد روابط عمومی دانست و با اشاره به استنادات علمی رییس اتحادیه در سخنرانی خویش اظهار داشت: ایشان نگرش و بینش ارتباطی دارد. روابط عمومی هم نیازمند ارتباط هوشمند و شبکه ارتباط سازمانی است. این استاد علوم ارتباطات با یادآوری سخن دکتر نطقی پدر علم روابط عمومیمبنی بر این که هر مدیریتی سزاوار روابط عمومی است که دارد، گفت: روابط عمومی دیدن نادیده ها و شنیدن ناشنیده هاست و انتقال هر پیام با معنی و احساس، امکان و اثربخشی پذیرش محتوای آن را بیشتر می سازد.

در پایان این همایش سند راهبردی ارتباطی که با تصویب هیات مدیره کانون وکلای کرمانشاه و به سفارش کمیسیون روابط عمومی و توسط دکتر شکری تدوین شده است با حضور رییس و نایب رییس اسکودا رونمایی شد

مسئولین روابط عمومی کانون های وکلای دادگستری کشور به همراه ریاست اسکودا و  جناب دکتر شکری

.همچنین در نشست جانبی پس از همایش، دبیران و نمایندگان کمیسیون های روابط عمومی کانون های کشور، در دیدار و گفت و گو با بهمن کشاورز رییس اسکودا و دکتر رضایی نایب رییس اتحادیه، بر ارتباط کارآمد و موثر تر کمیسیون روابط عمومی اسکودا با روابط عمومی کانون ها تاکید کردند.

دراین نشست رییس اسکودا با بیان فرایند برگزیدن اعضای کمیسیون ها، از بررسی و ارجاع موضوع پیشنهادی به شورای اجرای اتحادیه در آینده خبر داد.

 

 

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان بوشهر

 

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
تلفن همراه :
وب سایت :
نظر :
 

  تماس با ما پست الکترونیک معرفی استان بوشهر جستجوی وکیل گالری تصاویر اطلاعیه های کانون صفحه اصلی  
استاد سید مصطفی محقق داماد استاد سید محمد هاشمی استاد افتخار جهرمی استاد داوود هرمیداس باوند استاد ابراهیم بیگ زاده استاد محمد علی اردبیلی استاد بهمن کشاورز استاد سید حسن امامی استاد مهدی شهیدی استاد جمشيد ممتاز استاد ايرج گلدوزيان استاد سید حسین صفائی استاد ناصر کاتوزیان استاد محمد جعفر جعفری لنگرودی دکتر محمد نصیری

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون وکلای دادگستری بوشهر می باشد. طراحی و توسعه : وکالت آنلاین