شنبه 12 آذر 1401 | Saturday 3 December 2022
image

رئيس اسكودا، وكلا و اساتيد را به قلم زدن در بررسي طرح ها و لوايح فراخواند

رئيس اسكودا، وكلا و اساتيد را به قلم زدن در بررسي طرح ها و لوايح فراخواند

 

 

 

💢امروز  پنجشنبه ٢٧ اَمرداد ١٤٠١ شوراي اجرايي اتحاديه سراسري كانون هاي وكلا دادگستري ايران متشكل از نمايندگان كانون هاي وكلاي دادگستري در محل اتحادیه تشکیل گردید.

✅در اين نشست مباحثي در باب مسایل روز نهاد وکالت در ایران مورد گفتگوي قرار گرفت. 

  ✅دكتر جعفر كوشا رئيس اتحادیه و‌ دکتر کیانی نائب رئیس ضمن صحبت های خود، تقدیر ویژه از کانون وکلای دادگستری استان بوشهر به لحاظ نوع ارتباط سازنده و تعامل صمیمی با نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی بعمل آوردند و خواستار افزایش این نوع ارتباط در سطح تمام کانون های کشور گردیدند.

كوشا در ضرورت بهرمندي جامعه از قلم تواناي جامعه ي حقوقي كشور در روند قانونگذاري  اضافه نمود:

حقوقدانان و بويژه اساتید دانشگاه و  وكلاي دادگستري مي بايست با قلم زدن درگستره حقوقي  به روشنگري بپردازند و در تهيه طرح و لوايح به كمك نهاد قانون گذاري كشور آمده  و از اين تكليف اجتماعي خود غافل نباشند.

وي در همين راستا تاكيد نمود: 

 دست به قلم شدن حقوقدانان و اساتید و روشن گری آنها در  طرح پيشنهادات ، انتقادات و انعکاس موازین ضروری مربوط به طرح ها ولوایح به نفع مصالح عمومي جامعه است و مي بايست نظرات حقوقی  به صورت مکتوب به دفاتر نمایندگان مجلس  استان ها  ارسال گردد تا نمایندگان با مطالعه به موضوع مطلع گردند.

رئيس اسكودا اصافه كرد: بدیهی است ؛نمایندگان مجلس ،اطلاعات مفیدی که توسط  اساتید و وکلا به ایشان منتقل خواهند نمود مورد مطالعه و استفاده خواهند کرد و ما نباید از نوشتن مطالب و انعکاس آنها به مجلسیان غفلت كنيم.

✅در ادامه دکتر سیروس شهریاري نماينده کانون وکلای دادگستری استان بوشهر در شوراي اجرايي بيان نمود: كانون  وکلای دادگستری استان بوشهر همانطور که در همایش اخیر اثبات نمود ، توانایی تعامل سازنده با نمایندگان مجلس را دارد و همواره نیز  مي كوشد تا  حسن ارتباط خود با نمايندگان مجلس را حفظ و با كمك  حقوقی به نمايندگان مجلس در بررسي طرح و لوايح مطروحه در مجلس به نقش اجتماعي و تاثير گذاري نهاد وكالت در امر قانونگذاري پرداخته شود.

شهرياري افزود: حضور نمايندگان در همايش اخير كانون مركز در دانشگاه الزهرا تهران را بايستي غنيمت شمرد و توقع می رود انحادیه و کانون مرکز ، همانطور که کانون بوشهر این مهم را انجام خواهد داد ، به طور رسمی از نمایندگان  مجلس حاضر در همایش  قدر داني  نمایند تا براي حضور  مجدد ايشان و برای  تداوم و تقويت روابط مديران كانون هاي وكلاي و  نمايندگان مجلس  مسیر هموارتر ، طرف مقابل تشویق و نهایتا گام هاي موثرتر  گردد .

نماينده كانون بوشهر در شوراي اجرايي اسكودا 

پیشنهاد کانون متبوع خود مبني بر استفاده متحدالشکل تمام کانون های  وکلای کشور از سربرگ، مهر و فونت اداری مشابه در  مکاتبات اداری را  در جلسه ارائه نمود که مقرر شد در جلسه بعدی این شورا مورد بررسي و به شور و  تصمیم گیری گذاشته شود.

در نشست  امروز شورای اجرایی کانون های وکلای کشور  راجع به برگزاري آزمون وكالت سال ١٤٠١ که در نبمه دوم سال جاری ( زمستان ) برگزار خواهد شد ،  در خصوص تاريخ برگزاري همايش سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران که توسط  اسكودا در مازندران و  درشهر  بابلسر و طی روزهای دوم و سوم آذرماه برگزار خواهد شد ، راجع به پرداخت هزينه همايش اصفهان، و نیز در خصوص تاسيس و راه اندازي پايگاه خبري و اطلاع رساني (خبرگزاري اسكودا)، و تصويب بودجه براي پژوهشگاه حقوقي اسكودا ونیز لزوم خرید یک دستگاه خودرو برای استفاده سازمانی اتحادیه گفتگو و  اتخاذ تصميم شد.

 

 

 

روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري استان بوشهر

insert_chart_outlined بازدید: 109
نویسنده: admin

local_offerبرچسب ها

اتحاديه سراسري شوراي اجرايي كانون هاي وكلا

insert_commentنظرات

mode_comment نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
لو هولتز
اگر از زندگی خسته شده‌اید، اگر هر روز با یك آرزوی داغ برای انجام كاری از خواب بیدار نمی‌شوید، برای این است كه به اندازه‌ی كافی هدف ندارید.